Doçentlik Puanı Hesaplama Aracı

Doçentlik sürecinde, toplatığınız puanlarınızı anlık olarak hesaplayabileceğiniz bir araçtır. Başvurmak istediğiniz alana göre gerçekleştirdiğiniz veya planladığınız çalışmalara göre elde edeceğiniz puanı hesaplayabilmenizi sağlar. Ücretsizdir. Açık kaynak kodludur.
Desteğiniz ve ilginize muhtaçtır.

Doçentlik Puanı Hesaplama Aracına erişmek için tıklayınız.

Doçentlik Puanı Hesaplama Aracı Hakkında Bazı Ufak Notlar

  • Hemen hemen tüm alanlara yönelik hesaplama yapabilmeniz için parametrik ve esnek bir kurgu üzerine bir geliştirme yaptım. Bu yapı sayesinde sistemi, her başvuru döneminde sürekli güncelleyebileceğim.
  • ÜAK’ın yayınladığı bilim alanlarının hepsini kapsamaya dikkat ettim. Sadece Güzel Sanatlar Temel Alanına ait kriterler ve puanlama sistemi oldukça farklı için onu bu araca dahil edemedim. Belki çok ilerleyen zamanlarda ve gelen isteklere göre Güzel Sanatlar için özel bir araç geliştirebilirim.
  • Şubat 2021 içerisinde yayımladığım sürüm henüz tam stabil değil. Kaba haliyle ve yazar oranlarına göre bir puanlama yapıyor. Bazı alanların yazar sayısı önceliği gibi durumlara dikkate almayabilir. Daha hassas ve doğru hesaplaması yapan sürümleri ilerleyen günlerde geliştirmeye devam edeceğim.
  • Açık kaynak kodlu olarak geliştirdim. Github hesabım üzerinden kodlarını paylaşacağım.

Sürüm Geçmişi

21 Şubat 2021: sürüm 1.0 Beta sürümün yayına aldım. Henüz tam stabil değil. Eksikleri mevcut.